שירותי נסיעות גלובליים

כשמנהלים עסקים בכל העולם, ברור לנו כמה חשוב להרגיש שיש קרקע יציבה לדרוך עליה. בתלמה פורשים עבור לקוחותינו הגלובליים רשת עולמית של פתרונות ושירותים, כדי לאפשר לכם שליטה מקסימלית על פעילות הנסיעות של החברה ומענה זמין ומסור לכל צורכי נסיעות העסקים, בכל מקום בעולם בו אתם נמצאים.

פריסת שירותים עולמית

סניפים מסביב לעולם – סניפי תלמה בעולם משמשים נקודות קצה לקבלת שירותים בכל יבשת – ארה"ב, אנגליה, ישראל, הודו והונג קונג. הסניפים מאוישים בצוותים מקצועיים של תלמה לצד עובדים מקומיים ומאפשרים ניהול, שליטה ובקרה online מכל נקודה בעולם וכן מחירים בתעריפים מקומיים. הסניף המרכזי בוושינגטון ארה"ב, מעניק שירותי נסיעות 24 שעות ביממה ומגוון שירותים אקסקלוסיביים, בהם הנפקת כרטיסים של רוב חברות התעופה בעולם בתעריף אמריקני ושירות אשרות מקצועי לקונסוליות הזרות בוושינגטון.

מלונות ומוצרי תיירות – Egencia, חברת ה-BTB של Expedia, ענקית התיירות העולמית, בחרה לפני שנים בתלמה תיירות כנציגה הבלעדית שלה בישראל. שותפות זו מאפשרת ללקוחותינו ליהנות מבתי-מלון מובחרים ביותר מ-75 נקודות בעולם, במחירים האטרקטיביים שמציעה Expedia, בסטנדרט מוקפד של שירות עסקי בינלאומי. Egencia מעמידה לרשות לקוחות תלמה גם כלים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לבצע הזמנה online של מלונות בקלות ובמהירות מכל מקום, בכל זמן.

שיתופי פעולה בלעדיים עם סוכנויות בינלאומיות – מאפשרים ללקוחות הגלובליים שלנו ליהנות משירות מקומי בהתאם לתנאים ולהטבות שמציעה כל סוכנות וכן מקשת רחבה של מוצרי תיירות שאינם זמינים בשוק הישראלי.

ניהול הנסיעות ממקום אחד
תלמה מספקת פיתרון טכנולוגי כולל לניהול נסיעות המותאם למאפיינים ולצרכים הייחודיים של חברות המנהלות פעילות רב-לשונית בסניפים רבים בעולם. מערכות ניהול הנסיעות שלנו מקנות ללקוחותינו שליטה מלאה על פעילותן הגלובלית. הן מאפשרות לנהל את הנסיעות מכל שלוחות החברה בחו"ל במקום אחד ובכך הופכות תהליך מורכב לפשוט, יעיל וחסכוני בזמן ובכסף. תלמה פועלת בשיתוף עם מספר ספקי מערכות לניהול נסיעות ובמסגרת ההסכם עמן מפיצה ומטמיעה את המערכות ואף תומכת בעדכון יכולותיהן הטכנולוגיות.

טיפול גלובלי בהתאמה מקומית
מגוון התרבויות, רב-לשוניות, רגולציות שונות ומאפיינים הייחודיים לחברות הפועלות מעבר לים, מצריכים טיפול ייעודי השונה מטיפול בלקוחות ישראליים. ניהול הלקוחות הגלובליים מבוצע על-ידי מנהלי תיקים מיומנים, דוברי שפות, העוברים התמחות מיוחדת בהתאם לצרכים הספציפיים של כל לקוח. מנהלי התיקים מלווים את החברות לאורך כל השנה בסניפים הבינלאומיים שלהן ובמסגרת פעילותן במערכות הטכנולוגיות לניהול נסיעות ואף מעניקים תמיכה ניהולית ופיננסית.